W skrócie

Laboratorium i studio fotograficzne "Pod Dachem" założyliśmy w 1984r. Wykonywaliśmy wówczas studyjne sesje zdjęciowe zespołom muzyczny oraz młodym parom.

W 1994r. uzyskaliśmy certyfikaty Kodak Q-lab (C-41, E-6 oraz RA-4) i postanowiliśmy skupić się na wysokospecjalistycznej obróbce laboratoryjnej rezygnując jednocześnie ze studia.

Cały czas obserwując rynek nowości w świecie fotografii w 2009r. wyodrębniliśmy Laboratorium Fotograficzne Aleksandra Stalmarska specjalizujące się w fotografii cyfrowej i przenoszeniem fotografii analogowej w świat cyfrowy.

Obecnie prowadząc wspólnie działalność przy ul. Komandorskiej 81-83 we Wrocławiu zajmujemy się obróbką klasycznych materiałów cz-b, kolorowych oraz plików cyfrowych.

Procesy filmowe prowadzimy na maszynach ramowych, a papier naświetlany jest przez laser, matrycę lub ciągłe światło żarowe. Posiadamy takżę maszynę typu minilab do naświetleń papieru cz-b na klasycznym papierze halogenosrebrowym takim, jaki wykorzystywany jest przy pracy z powiększalnikiem. Zastosowanie tej maszyny pozwalaja nam wykonywać szybko klasyczne odbitki cz-b, które są najtrwalszym nośnikiem obrazu w fotografii.

Cały nasz zespół posiada wykształcenie fotograficzne i certyfikaty Kodak Q-lab oraz bogate doświadczenie zarówno w wykonywaniu zdjęć jak i ich obróbce.

Nasze kwalifikacje

egzaminy Kodak Q-lab Warszawa 1993r.
egzaminy Kodak Q-lab Warszawa 2003r.